Není ABS jako ABS

Když se řekne zkratka ABS, tak se téměř každému vybaví kapitola v učebnici autoškoly o prvcích aktivní bezpečnosti vozidla. Dnes to bude také o prvcích, ale chemických.

ABS je zkratka pro akrylonitril-butadien-styren. Jde o vysoce kvalitní a zdravotně nezávadnou umělou hmotu, která je odolná proti mechanickému poškození. Většina našeho zboží, jako jsou čelenky a vlasové skřipce jsou právě z ABS vyrobené. Proč?

 

  

Jedním z hlavních důvodů je, že se umělá hmota ABS neláme a má schopnost paměti původního tvaru, což v praxi znamená, že čelenku můžete půjčit kamarádce nebo sestře a nemusíte se bát, že Vám ji roztáhnou. Díky použitému materiálu se také velmi výrazně prodlužuje životnost našich produktů.

 

 

Stěžejním důvodem je však to, že je ABS zdravotně nezávadný materiál, protože NEOBSAHUJE BISFENOL A, který je toxický a zdraví velmi škodlivý. Z ABS umělé hmoty se proto také vyrábí dětské umělohmotné nádobí, kojenecké lahvičky, hračky a asi nejznámějším produktem z ABS je fenomén LEGO.

My jsme však použití materiálu ABS posunuli na vyšší level tím, že jsou naše produkty ještě pogumované, což znamená, že skřipce, skřipečky, sponky a čelenky ve vlasech perfektně drží a nesklouzávají. Naše zákaznice je absolutně milují a my se jim vůbec nedivíme.

 

    

U nás v BONO BIJOU neklademe důraz jen na krásu a design, ale i na ekologickou udržitelnost, šetrnost vůči životnímu prostředí a především na zdravotní nezávadnost našich produktů. Příště si napíšeme o dalším velmi častém materiálu, který se u našich produktů objevuje. Ptaté se jaký materiál to je?Řekneme si něco více o polykarbonátu...