Polykarbonát jako materiál budoucnosti

Polykarbonát je velice kvalitní a odolný druh umělé hmoty. Z polykarbonátu jsou naše produkty z řady vlasových doplňků. Především skřipce, skřipečky a spony. Proč jsou právě z polykarbonátu? Protože je vysoce odolný vůči nárazům. Jedinou nevýhodou polykarbonátu je, že není moc odolný proti oděrkám. Tuto nevýhodu jsme však velmi elegantně a efektivně vyřešili a v podstatě ji proměnili v náš prospěch. Produkty, u kterých je vyšší pravděpodobnost, že se při běžném užívání mohou odřít jsme pogumovali. 

 

 

 

Nejen, že pogumování vypadá skvěle, chrání produkt, maximálně zvyšuje jeho odolnost, prodlužuje životnost, ale je i na omak velmi příjemné a hlavně efektivní, protože pogumované skřipce z vlasů nesjíždí a v účesu drží jak přibité. Skvělé vlastnosti našim skřipcům dodává i dvojí ozubení, o kterém si detailně povíme někdy příště. Teď se ještě chvíli pojďme věnovat polykarbonátu.

 

 

 

Polykarbonát byl objeven židovským vědcem Alfredem Einhornem v roce 1898 na univerzitě v Mnichově, po třiceti letech výzkumů jeho vlastností , nebyl Einhornův výzkum zveřejněn. Ke konci jeho výzkumu se v Německu k moci drali nacisti, což bylo důvodem, že jeho výzkum nenabyl komerčních rozměrů.

K jeho výzkumu se navrátili vědci, až po skončení 2. světové války a polykarbonát si nechali patentovat. V té době však nevypadal jak ho známe dnes. Dnes je polykarbonát krásný a čirý materiál, dříve byl nažloutlý a nahnědlý, barevně by se dal přirovnat k zatvrdlé pryskyřici.

 

 

 

Polykarbonát se objevuje dnes prakticky ve všech průmyslových odvětvích. Od těžkého průmyslu, stavebnictví, potravinářství, zdravotnictví, tak i ve šperkařině.

U nás, jak jsem již zmiňovala ho převážně využíváme k výrobě vlasových doplňků jako jsou skřipce, spony a čelenky. Velkou výhodou se může stát i jako alternativa k zapínání náušnic pro alergiky, jelikož je hypoalergenní. My však k těmto účelům raději využíváme nerezovou ocel, která má stejné vlastnosti, ale působí luxusněji a estetičtěji.

No, a když už jsme se dostali k nerezové oceli a jejímu využití v BONO BIJOU, tak příští článek na BLOGu bude právě o ní.

 

 

 

Malá poznámka závěrem.... takto vypadají skřipce, které jsou z čírého polykarbonátu, líbily by se Vám v naší nabídce? Pokud ano, tak se nám nebojte napsat :-)