Barva roku Very Peri

Barva roku Very Peri

 

Jako každý rok, tak i letos vyhlásil Pantone Color Institute barvu roku, letos se jí stal červeno-fialový odstín Very Peri.

          

Odstín se oficiálně jmenuje PANTONE 17-3938 Very Peri. Z laického pohledu jde odstín fialové barvy. Dle oficiálního popisu je to nicméně „dynamický brčálový

(v angličtině periwinkle) odstín s fialově červeným podtónem, který v sobě spojuje věrnost a stálost modré s energií a vzrušením červené. Je to přitom úplně poprvé, co společnost Pantone vytvořila zcela novou barvu.

          

Tento odstín má reprezentovat změny, kterými procházíme. Přežili jsem intenzivní období izolace a každodenní život dostal nový a zcela jiný rozměr, má upozorňovat na spojení reality všedních dní a virtuálního světa, do kterého jsme se díky pandemii ponořili více než dříve.

          

Very Peri by v nás mělo povzbuzovat inovativnost, reflektuje neustálou změnu v našich životech a učí nás jí přijmout kreativně a s nadhledem.

Modrá i fialová patří ke studeným barvám, které zlepšují schopnost soustředění a pobízejí k odpočinku. Modrá je barva klidu a harmonie, podporuje kreativitu, zmírňuje problémy s usínáním, prohlubuje dýchání a snižuje chuť k jídlu. Fialová je symbol meditace a duchovna, dodává inspiraci, snižuje podrážděnost a bojuje proti depresivním stavům. A díky podílu červené dokáže posílit vášeň a chuť k životu. Jejich spojení může mít pozitivní vliv na všechny, kdo potřebují zpomalit. Naučit se relaxovat a zbavit se úzkosti nebo smutku.

          

Very Peri sluší všem typům žen, jen je třeba dávat pozor na výběr a velikost zvoleného doplňku, světlým fototypům žen bude slušet tento odstín ve velkých blocích (takže se nebát kabátu, svetru nebo šatů), kdyžto že tmavším fototypům žen bude slušet tento odstín spíše v zastoupení na menších plochách, takže v obchodě zabrousí spíše do oddělení doplňků a šperků. Pro starší ročníky mám skvělou zprávu, protože odstín Very Peri extrémně sluší ženám, které se nestydí za své šediny a hrdě je nosí jako znak své moudrosti.

          

Ani my v BONO BIJOU nejsme výjimkou a na tento trend jsme ihned reagovali při objednávce nového zboží. Jak jste si mohli všimnout z obrázků, které doprovázely tento článek.

Doufám, že se Vám článek líbil. Klasicky se mi můžete ozvat do zprávy. Příště se podíváme na svátek sv. Valentýna.